Obisk Roka Koželja

Idrijski Rotary klub je v sredo, 21. julija, na rednem srečanju na Kendovem dvorcu na vabilo predsednika obiskal častni gost, mednarodni politolog Rok Koželj, idrijski rojak, ki je trenutno poklicno zaposlen na sedežu EU v Bruslju, kjer je odgovoren za odnose z državami Zahodne Afrike ter za evropsko mladino, svojčas pa je vodil na oglede EU parlamenta slovenske, italijanske in mednarodne skupine obiskovalcev. Izjemno zanimiv in pronicljiv sogovornik je prisotne rotarijce iz prve roke seznanil s posebnostmi strateških prijemov, v okviru kateri Evropska unija razvija stike in različne poti (politične, gospodarske in kulturne) s črno celino ter si po svojih močeh prizadeva, da Afričani ne bi bili prisiljeni s svojo revščino ter migracijami obremenjevati evropskih narodov, temveč bi lahko ustvarjali življenjsko srečo na svoji celini, za kar obstajajo realni pogoji v okviru številnih naravnih bogastev in človeških potencialov, zelo bogata in  razvita pa je tudi njihova umetnost, ki vodi k humani izvirni kulturi. Nakazali so se tudi zametki možnega sodelovanja med idrijskim rotarijskim podmladkom (interactom) ter afriškimi mladinskimi iniciativami v okviru EU, če bodo za to zagotovljeni zdravstveni in drugi nujni pogoji.

Rok Koželj-1 21-7-2021Rok Koželj-4 21-7-2021

Znak Rotary

Leta 1929 se je organizacija Rotary odločila za skupni ekskluzivni znak, nekakšne emblem vseh Rotarijcev.

To je še danes zobnik s 24 zobci in šestimi špicami (klini) v temnomodri (royal blue) in zlati barvi. Kasneje so dodali še utor za zagozdo. Danes kolo predstavlja poleg civiliziranosti in gibanja še uporabnost oziroma pripravljenost služiti.