Uspešen zagovor doktorske disertacije Predsednika RK Idrija, dr. Iztoka Seljaka

Iztok Seljak, predsednik poslovodnega odbora Hidrie, izhaja iz prve generacije doktorskih študentov, ki so februarja 2011 na IEDC-Poslovni šoli Bled pričeli s študijem. Po zaključenem štiriletnem izobraževalno-raziskovalnem programu je kot prvi doktorski kandidat 18. marca 2015 javno zagovarjal doktorsko disertacijo z naslovom: Integrirane inovacije poslovnih modelov: dinamične kompetence za inoviranje poslovnih modelov v zmerno rastočih panogah. Mentor: prof. dr. Robert Austin, Poslovna šola Kopenhagen (CBS), ko-mentor: doc. dr. Ian Sutherland, IEDC-Poslovna šola Bled.

Disertacija predstavlja poglobljeno študijo evropske avtomobilske industrije in njenega modela poslovnih inovacij in razvija nov model integriranih inovacij poslovnih modelov in novo matriko tehnično-tehnoloških inovacij in inovacij poslovnih modelov za doseganje hitre profitabilne rasti podjetij. Javni zagovor doktorske disertacije je potekal 18. marca 2015, na IEDC-Poslovni šoli Bled, pred komisijo in pod strokovnim nadzorom zunanjega izpraševalca prof. dr. Christera Karlssona s Poslovne šole Kopenhagen.

O dr. Iztoku Seljaku: Iztok Seljak je svojo poslovno pot začel leta 1989 na Rotomatiki, hčerinski družbi korporacije Hidria. Med letoma 1989 in 2002 je bil v podjetju zadolžen za nabavo, prodajo in marketing, od leta 1996 pa je Rotomatiko vodil tudi kot glavni direktor. Leta 2002 je napredoval v podpredsednika korporacije Hidria. Dve leti kasneje, 2004, je prevzel vodenje enega od dveh glavnih stebrov korporacije Hidria, avtomobilsko divizijo. Od januarja 2008 kot predsednik poslovodnega odbora vodi Hidrio.

Iztok Seljak je diplomiral na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, izobraževanje nadaljeval na programu MBA, na IEDC-Poslovni šoli Bled, kjer je zaključil tudi magisterij in kot prvi v zgodovini te šole opravil tudi doktorat. Je član upravnega odbora Združenja Manager, član predsedstva Gospodarske zbornice Slovenije, predsednik Samita100, združenja najpomembnejših poslovnih voditeljev jugovzhodne Evrope in eden od predsednikov mednarodnega gradbenega konzorcija Feniks. Kot član Rotary kluba je predan tudi dobrodelnosti in pomoči ljudem v stiski, z namenom spreminjati svet na bolje.

Združenje Manager je Iztoka Seljaka leta 2002 nagradilo s priznanjem "Mladi manager leta" v Sloveniji. Leta 2012 pa ga je mednarodna žirija v Sarajevu razglasila za "Najboljšega managerja srednje in jugovzhodne Evrope". S Hidrio mu je uspelo po oceni EBA dobiti tudi naslov "Najbolj inovativnega podjetja v Evropi za obdobje 2012/2013".

IS

Člani RK Idrija so svojemu predsedniku, dr. Iztoku Seljaku ob predstavitvi doktorata podarili pravo "doktorsko"  oz. zdravniško haljo.