Rotary družba

Rotarijci izhajajo iz različnih poklicnih področij, kjer imajo vpliv s svojo osebno integriteto. V Rotary klubu sklepajo osebna prijateljstva. S tem pospešujejo razumevanje med strokami.

Rotary omogoča članom, da spoznavajo teme s področij znanosti, tehnike, gospodarstva in umetnosti. Tako druženje pod okriljem Rotary-ja omogoča tudi različne aktivnosti v korist skupnosti. Zgoraj naštete dejavnosti presegajo narodne okvire.

Rotary bo vedno to, kar iz njega naredijo člani, saj njegova moč temelji na vsakem posameznem članu. Rotarijci delujejo tako, da povsem in zmeraj varujejo osebno identiteto sočloveka, brez vsakih zunanjih vplivov, ob upoštevanju verske in miselne svobode ter politične usmeritve. Ravno po tem se Rotary v temeljih razlikuje od drugih društev in zvez.