Dobrodelni koncert ob 30-letnici VDC VI - Idrija

V soboto zvečer smo bili v Idriji na povabilo Rotary Kluba Idrija v velikem številu priča izjemnim vsebinam – izjemnemu koncertu ob priložnosti 30 letnice VDC (Varstveno-delovnega centra), ki ga je Rotary Klub Idrija poleg siceršnjega sodelovanja z VDC dodatno podprl s sredstvi za nakup invalidskega vozička, ter pomembnim vzporednim srečanjem guvernerja Antona Končnika s preteklim guvernerjem gostujočih rotarijcev iz distrikta 1780 Chamberry, Mauricom Bonazom.

photo

Na razgovorih so poleg guvernerjev sodelovali bivši asistent guvernerja distrikta 1780 Jacques Lidome, naš bodoči guverner Martin Šinigoj, predsednik Rotary kluba Idrija Iztok Seljak in bivši predsednik Bojan Režun.

V diskusiji je bil projekt Kluba prijateljev Rotary kluba Idrija označen kot pomemben inovativen doprinos širitvi rotarijstva in bo ustrezno predstavljen v okviru Rotary International. Projekt mednarodnega razreda GJV je dobil distriktno in meddistriktno podporo. Zastavljen je bil meddistriktni projekt »Tetras Lyre«. Izjemne izkušnje francoskih kolegov in izjemne dosežke na področju glasbenega usposabljanja otrok in odraslih s posebnimi potrebami želimo pripeljati v Slovenijo. Naslednje leto bomo skupaj z Godbenim društvom in orkestrom Tetras Lyre animirali direktorje in strokovne vodje tovrstnih Varstvenih centrov v Sloveniji, ki se ukvarjajo z otroci in širše osebami s posebnimi potrebami, jim pokazali, kaj vse lahko dosežejo na glasbenem področju in jim bomo preko Rotaryja in za to organizirane projektne skupine nudili v tej smeri konkretno strokovno pomoč. Francoski prijatelji nam bodo s svojimi izkušnjami pomagali pri organizaciji prvega e-kluba v Sloveniji. Za namen izvedbe teh projektov se bo ustanovil IDC, Inter District Committee.

Navedena srečanja so v preteklih dneh v Idriji še dodatno bistveno okrepila naše rotarijske sposobnosti maksimalno pomagati pomoči potrebnim.